הילד חוגג בר מצווה? הגיע הזמן לאמץ כלב!

בר מצווה הוא גיל מאוד מיוחד – גיל בו הילד שלכם נהיה "גבר", וכבר יכול לקחת קצת אחריות. מחקרים רבים מראים שגידול כלב בגילאים האלו מלמד ילדים הרבה דברים – כמו הזדהות, מתן אהבה, טיפול ולקיחת אחריות. הרבה משפחות מתחילות לאמץ כלב בשלב הזה, ושם מתחילה ידידות נפלאה בין המשפחה וספציפית הילד עם החבר החדש במשפחה.

איפה כדאי לאמץ כלב?

כלב כדאי לאמץ באחת מהמכלאות העירוניות, שם תמצאו לא מעט כלבים שצריכים בית חם. כשאתם מגיעים למכלאה העירונית או העמותה שעובדת עם כלבים, כדאי לכם לבחור את הכלב שאתם הכי מתאהבים בו, או יותר נכון, הכלב שלילד שלכם יש חיבור יפה איתו.

מה צריך לדעת על גידול כלב?

גידול כלב זוהי לא משימה פשוטה בהתחלה למשפחה שזו פעם ראשונה שלה, אך מהר מאוד מתרגלים למצב החדש ואז באמת שתופתעו איך לא גידלתם כלב עד עכשיו! בין היתר הדברים שחשוב לדעת, זה שיש כל מיני מוצרים שאתם צריכים – כמו למשל אוכל לכלב, כלוב אילוף, מיטה לכלב, רצועה ועוד ועוד מוצרים שהם הכרחיים לכל מי שמחליט לגדל כלב. מומלץ לקנות את המוצרים באחת החנות באזור מגוריכם. כלומר, אם אתם גרים בחולון, אתם לא צריכים להתרחק יותר מדי, ותוכלו למצוא חנות בחולון לחיות שתספק את כל צרכיכם. כדאי מאוד לבחור חנות שנותנת ייעוץ מקצועי, מהלב, ומוכרת מוצרים איכותיים במחירים טובים (לדוגמא ג'וסרה לכלבים – שנחשב אוכל איכותי עם תג מחיר מעולה), מכיוון שחנות כזו תהפוך לבית עבורכם, בשביל כל צרכי חיית המחמד שלכם.

איך מוציאים את הכלב לטיול?

כדאי לאט לאט להרגיל את הילד שלכם לקחת אחריות על הכלב. אחד הדברים החשובים ביותר זה העניין של לקחת את הכלב לטיול – לימדו את ילדכם להיות קשוב לצרכים של הכלב ולראות מתי הוא צריך טיול, מעבר ל- 3 טיולים הקבועים לפחות, ביום. לימדו אותו איך לקשור את הרצועה, איך "להושיב" את הכלב לפני הטיול, איך להחזיק את הרצועה ואיך להתנהל איתה. מהר מאוד תגלו שלילד שלכם יש חבר חדש שעושה לו כל כך טוב, ומלמד אותו אחריות ונתינה מהי.

כדאי מאוד ללכת בפעמים הראשונות עם הילד שלכם לטיולים עם הכלב, לראות שהכלב לא מושך יותר מדי, ושהכל בסדר מבחינת ההתנהגות שלו. מומלץ גם לשלב בתהליך הראשוני מאלף כלבים, על מנת שייעץ ויסיע בצעדים הראשונים שלכם עם הכלב החדש, מאלף כלבים כזה יכול להפוך את חווית גידול הכלב להרבה יותר נעימה גם לכם וגם עבור הכלב שלכם.

אצלנו תמצאו כרטיסים לכל המשחקים וההופעות הכי שווים בחו״ל במחירים אטרקטיביים במיוחד

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך